-
Britax Römer Max-Way Plus kontra Max-Way, czyli zapowiedź lepszej zmiany
Foteliki RWF, czyli tyłem do kierunku jazdy to grupa fotelików, która z każdym dniem znajduje coraz większe grono odbiorców wśród rodziców. Dzieje się tak, gdyż obserwujemy wzrost świadomości, że ten sposób przewożenia małego dziecka w samochodzie jest najbezpieczniejszą z dostępnych form podróżowania. Co pewien czas na rynku pojawiają się nowe modele tego typu fotelików.
W dzisiejszym porównaniu chciałem zaprezentować bardzo popularny fotel RWF, jakim jest Britax Römer Max-Way i zestawić go z nadchodzącą wersją tego modelu, czyli Britax Römer Max-Way Plus.Britax Römer Max-Way, fotelik RWF 9-25kg
Max-Way jest kompaktowym fotelikiem RWF pozwalającym przewozić dziecko tyłem do kierunku jazdy w całym okresie użytkowania( do 25kg, czyli do ok. 5 roku życia). Nie posiada on opcji przełożenia siedziska przodem do kierunku jazdy. Swoją kubaturą siedziska uchodzi on jako jeden z mniejszych przedstawicieli fotelików tyłem, co sprawia, że zamontowanie go w mniejszych samochodach najczęściej nie niesie za sobą konsekwencji wyłączenia z użycia przedniego fotela pasażera. Jest to też bardzo uniwersalny fotel pod kątem montażu. Producent pozwala zapinać go pasami 2-punktowymi lub 3-punktowymi pasami bezpieczeństwa, przez co zapięcie go na środku tylnej kanapy w samochodzie nie powinno stanowić problemu.
Fotelik posiada kilka udogodnień związanych z jego obsługą. Dzięki wysuwanej przedniej stopie, możemy dostosować kąt odchylenia siedziska w kilku stopniach. Ma to znaczenie szczególnie na początku użytkowania, gdzie zazwyczaj staramy się bardziej odchylić fotel tak, by dziecku nie opadała głowa w czasie snu. Z tej regulacji korzystamy w momencie zapinania fotelika w samochodzie. Przy okazji pamiętajmy, że im bardziej stromy kąt oparcia, tym większy poziom bezpieczeństwa malucha w podróży. Po ustawieniu odpowiedniego odchylenia, zapięciu fotela pasami bezpieczeństwa samochodu, całość stabilizujemy dodatkowymi pasami montażowymi, które mocujemy o przedni fotel samochodu oraz wypieramy nogę fotelika o podłogę auta.
Kolejnym udogodnieniem jest wbudowany zagłówek wewnętrzny, którego wysokość regulujemy jednym przyciskiem. Wraz z zmianą jego położenia zmienia się wysokość wewnętrznych szelek, którymi zapinamy dziecko.
Britax Römer Max-Way to fotelik, który zaliczył pozytywnie PLUS TEST, czyli jeden z najbardziej rygorystycznych testów badających poziom zabezpieczenia dziecka w fotelikach. Dodatkowo, w 2013 roku został on przebadany w niemieckim ośrodku ADAC, w którym to uzyskał 4 gwiazdki w parametrze bezpieczeństwa.Więcej informacji na temat fotelika Britax Römer Max-Way znajdą Państwo pod tym linkiem.
Britax Römer Max-Way PLUS, fotelik RWF 9-25kg
Max-Way Plus to wkrótce debiutujący na rynku następna omawianego wyżej fotelika. Producent nie zmienił głównych założeń co do tego modelu. Jest to fotelik zgodny z homologacją ECE R-44/04, zgodnie z którą jest przeznaczony dla dzieci z grupy wagowej 9-25kg i jak na RWF-a przystało, przewozimy je tyłem do kierunku jazdy.
Sposób montażu w samochodzie nie uległ zmianie, tj. można go zapiąć przy pomocy 2-punktowego i 3-punktowego pasa bezpieczeństwa. Również, całość stabilizujemy w samochodzie kotwami montażowymi oraz nogą wypierającą. Na etapie zapinania go w samochodzie ustalamy kąt odchylenia, przy pomocy regulowanej na długość przedniej stopy fotela.
Fotelik został przetestowany w szwedzkim ośrodku VTI i przeszedł pozytywnie PLUS TEST, co nie dziwi, gdyż Max-Way również ma go zaliczony. Jako nowa wersja, nie został on jeszcze przetestowany w niemieckim ośrodku ADAC. Najbliższa szansa na tego typu testy to maj 2018.Tyle wspólnych cechy, ale nie byłoby tego artykułu, gdyby producent nie zdecydował się na wprowadzenia zmian…
Nowy kształt zagłówka
Britax Römer w swoich nowych fotelikach wprowadza całkowicie nowy kształt wewnętrznych zagłówków. Taka zmiana nie ominęła nowego MAx-Way Plus-a. W stosunku do poprzedniej wersji, jest on zdecydowanie głębszy o nowym kształcie, przypominającym literę V. Został on zaprojektowany w taki sposób, by kontrolować ruchy głowy dziecka wewnątrz zagłówka. Gwarantuje on optymalną ochronę podczas kolizji bocznej, a dodatkowo zapewnia wysoki komfort podróżowania. Praktycznym aspektem jest fakt, że zagłówek i pasy są w łatwy sposób regulowane na wysokość, by dostosować je do dziecka.
Dodatkowy system ochrony przed zderzeniem bocznym – system SICT
SICT (Side Impact Cushion Technology) w dosłownym tłumaczeniu to technologia wykorzystująca poduszki do redukcji siły uderzenia kolizji bocznej. Próżno szukać tutaj poduszki w dosłownym tego słowa znaczeniu – elementem zabezpieczającym są tutaj wysuwane z skorupy osłony boczne. W przypadku takiego zderzenia zwiększa się prawdopodobieństwo, że fotelik zostanie uderzony właśnie w tą osłonę, gdyż jest ona najbardziej wystającym elementem skorupy fotela. W tym momencie, podczas jej kompresji wytracane jest 25% energii, co powoduje, że siły działające bezpośrednio na dziecko są zredukowane.
Więcej informacji na temat fotelika Britax Römer Max-Way Plus znajdą Państwo pod tym linkiem.
Podsumowanie
Firma Britax Römer projektując Max-Way Plus-a nie poczyniła radykalnych zmian, gdyż zwyczajnie nie było takiej potrzeby. Mając dobrą, bezpieczną podstawę wprowadzili do niej dwa ulepszenia, które wyjdą na plus dla tego modelu. Głębszy zagłówek oraz system osłony bocznej SICT znacząco wpłyną na poprawę bezpieczeństwa tego fotelika podczas zderzenia bocznego. Premiera Max-Way Plus już na początku 2018 roku.
6 grudnia, 2017 / Redaktor / 1
Categories: Uncategorized
Dni otwarte z krzesełkiem Nomi Foteliki obrotowe – wartości wychylenia kątów w poszczególnych modelach
One thought on “Britax Römer Max-Way Plus kontra Max-Way, czyli zapowiedź lepszej zmiany”
Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
Nowości
- Bezpieczny Śląsk
- Avionaut Pixel Pro – czy lekki fotelik może być bezpieczny?
- Fotelik do 1000 zł dla rocznego dziecka – nasze propozycje
- Starszak w foteliku – pasy 3, czy 5-punktowe?
- Foteliki samochodowe – 5 najczęstszych błędów
- Porównanie fotelików 9-36kg (ECE) oraz 75-150cm (i-Size)
- GB Vaya vs GB Vaya 2 – porównanie
- Szkolimy się dla Was – relacja z wyjazdu do siedziby Cybex oraz gb – 8-9 Lipca 2019
- CYBEX E PRIAM – Światowa premiera wózka z elektrycznym napędem! Zapraszamy do naszego sklepu na jazdy testowe.
- Kamper z dzieckiem – jaki wybrać fotelik?
Artykuły
Tagi
-
2018
ADAC
aero tutis
aero tutis 2w1
aero tutis limited
aero tutis limitowana edycja
aero tutis wózek
bezpieczeństwo
bezpieczeństwo fotelików
bugaboo fox
bugaboo fox porównanie
camper bezpieczeństwo
camper i fotelik
camper isofix
cybex
cybex e priam
cybex epriam
cybex priam
cybex wózek z napędem
dziecko w camperze
dziecko w kamperze
dziecko w podróży camperem
dziecko w podróży kamperem
fotelik
fotelik 9-36kg
foteliki samochodowe
isofix
kamper bezpieczeństwo
kamper i fotelik
kamper isofix
kąty
mutsy i2
mutsy nio
mutsy porównanie
mutsy porównanie wózków
nowości
obrotowy
podróż camperem z dzieckiem
pordóż kamperem z dzieckiem
porównanie
Porównanie fotelików 9-36
pozycja
testy ADAC
wychylenie
Wózek Aero Tutis i Tutis Viva Life
Mam nadzieję, że polepszyli jakość wykonania pasów. W foteliku z 2013 r. po 4 latach użytkowania pasy piersiowe przetarły się na krawędziach i nie spełniają już swojego podstawowego zadania jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa. Pasów nie można wymienić w Polsce 🙁 Wymiana w Niemczech to koszt ok. 400 zł